Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trénink brankářů

Goto down

Trénink brankářů Empty Trénink brankářů

Příspěvek pro Leoš Klásek Wed Apr 17, 2013 8:11 pm

Pokud čteš tento text, rozhodl ses stát brankářem na FS, což není lehký úkol stejně jako v reálném životě. Po většinu tvého života na FS budeš "samostatnou jednotkou" - tzn. budeš trénovat individuálně. Tedy pokud se nestaneš součástí brankářské farmy, který zde na FS taky několik je.

A co tedy trénovat?

Pro tebe jsou určeny vlastnosti, u kterých je dodatek (BR) - chytání, vybíhání, reflexy, hbitost, kontrolovaná oblast a výhozy. Ostatní vlastnosti ani trénink pozice (Brankář, Obránce, ...) nebo stran (Pravá strana, Levá strana, Střed) netrénuj, nemají na tvůj růst na FS žádný vliv a jsou pro tebe zbytečné.

Důležitou součástí tréninku je trénink kondice. Kondice je na FS udávána v procentech, její maximální hodnota je 100%, minimální 0%. Management kondice je věcí, kterou se budeš muset rychle naučit, nejen v souvislosti s tréninkem. Jak na to? Pokaždé, když si zvolíš trénink kondice do svého individuálního plánu, přibude ti 8% kondice (v TT tento trénink nehledej, je vždy stejně efektivní). Kondice ti klesá při hraní zápasů, cestování a tréninku. Za každý IT ti ubude 1% kondice, za TT 2%, za zápas 10-14%, za cestování 1-2%. Tato procenta si rychle zapamatuj, budeš s nimi často pracovat při nastavování tréninku. O důležitosti kondice se přesvědčíš nejen v dalších částech tohoto návodu, kde se k ní budeme často vracet (a ještě si notně rozšíříme informace o jejím tréninku), ale i během hraní samotného FS.
Jak trénovat? Bonusy a postihy

Je to tady, dostáváme se k tomu, jak správně trénovat. Teď už víš, které schopnosti budeš vybírat do tréninku, které naopak vůbec. Víš o tréninku kondice a dostáváme se k tomu, jak je nejlepší nastavit tréninkový plán.
Kromě dodržování správné kondice k tréninku (viz dále) a snahy o využívání TT je důležitou informací, že pokud v jeden den trénuješ stejnou schopnost, získáváš k tréninku bonusy. Pokud trénuješ jednu schopnost ve dvou trénincích po sobě (ve stejný den!) je druhý trénink efektivnější, než ten první (dostáváš tedy bonus). Pokud trénuješ celý den stejnou schopnost, je efektivnější nejen druhý, ale i třetí trénink (ten je efektivnější než trénink druhý, získáváš tedy ještě větší bonus).
Pokud tedy v 00:00 a 08:00 trénuješ například Hbitost (BR), získáš bonus za dva tréninky v řadě. Součet efektu obou tréninků tedy bude větší než u dvou samostatných tréninků.
00:00 Hbitost (BR)
08:00 Hbitost (BR)
16:00 Kondice
Při tomto nastavení získáváš za k druhému tréninku bonus. Takhle je to správně.

00:00 Hbitost (BR)
08:00 Kondice
16:00 Hbitost (BR)
Při tomto nastavení bonus nezískáváš. Efektivita tohoto tréninku je nižší, než u předchozího modelu. Takhle to není správně.

Takto lze získat bonusy i k tréninku kondice. Jak jsme si řekli výše, jeden trénink kondice přidá 8% ke tvé kondici. Pokud ale budeš trénovat dva tréninky po sobě kondici, druhý trénink už přidá 10%, třetí dokonce přidá 12% kondice - za den se dá tedy získat zpět až 30% kondice - (8+10+12)%. I tuhle skutečnost je dobré si zapamatovat a využívat ji v tréninku. Maximalizace získaných bonusů je totiž jednou z možných cest, jak zvyšovat efektivitu tréninku.

Kromě bonusů k tréninku může tvůj trénink trpět postihy. Postihy jsou dvojího typu - jeden postih je za výšku trénované vlastnosti, druhý za nízkou kondici.
Tomu prvnímu se nedá vyhnout, s postupujícím věkem a tréninkem ho budeš pociťovat stále častěji a více. Pokaždé, když trénuješ některou z vlastností, odčítá se od efektivity tréninku určitá část, závislá na výšce dané schopnosti. Hned druhý trénink vlastnosti (i když ti FS ukazuje, že je zatím na nule) je zatížen určitým postihem, i když zatím zanedbatelným. Trénink dané vlastnosti se tedy postupně zpomaluje a nedá se s tím nic dělat.

Postihům za nízkou úroveň kondice se vyhnout dá (jak ale uvidíš dále, ne každý to dělá). Postihy za kondici začínají totiž teprve od 90% kondice. V rozmezí 90%-100% je tedy trénink nezatížený tímto druhem postihu. Pro trénink je určující hladina kondice před tréninkem. Nejdříve tedy proběhne trénink s aktuální kondicí a až pak dojde k poklesu kondice o 2% nebo 1% procento.
Strategie tréninku

Už se blížíme ke konci, je toho na začátek hodně, co? Teď už znáš většinu důležitých věcí spojených s tréninkem a dostáváme se k tomu, jakou strategii tréninku zvolit. Tedy k tomu, jak budeš dlouhodobě nastavovat trénink vlastností, kdy budeš trénovat kondici, atd. Existují v podstatě tři nejvyužívanější strategie. Pojďme se na ně podívat.
100-90-100
Při této strategii nenecháváš spadnout kondici pod 90%. Snažíš se maximalizovat zisk bonusů za dva tréninky a vyhýbáš se postihům za úroveň kondice. Kondici trénuješ poměrně často, k bonusu za tři trénink se dostáváš jen občas.
100-80-100
Při této strategii se dostává na trénink kondice ve chvíli, kdy kondice klesá k 80%. Při tréninku kondice využíváš bonus za dva tréninky, v tréninku vlastností opět maximalizuješ bonusy za dva a tři tréninky. Postih za úroveň kondice existuje, ale není nijak výrazný.
100-70-100
Při využití této strategie padá kondice až k 70%. Postihy za nízkou úroveň kondice jsou vyvážený ziskem mnoha bonusů za tři tréninky po sobě a kondice se trénuje v jednom dni (30%, vzpomínáš?).

Ať už zvolíš kteroukoliv strategii, můžu tě uklidnit. Při správném tréninku jsou všechny tři strategie dlouhodobě naprosto stejně efektivní. Osobně volím strategii první, protože díky tomu jsem kdykoliv použitelný alespoň na poločas do zápasu a v případě, že se nemůžu přihlásit na FS a nastavit trénink kondice, není můj další trénink zatížen obrovskými postihy pod 70% kondice. Volba je ale na tobě, rozdíly jsou opravdu nepatrné.


Naposledy upravil Leoš Klásek dne Wed May 01, 2013 7:32 pm, celkově upraveno 1 krát
Leoš Klásek
Leoš Klásek

Poèet pøíspìvkù : 3
Join date : 15. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru